Каркасно-щитові будинки історія

Історія каркасних будинків налічує не одну сотню років, традиційно прийнято вважати, що каркасне будівництво з’явилося в Америці, багато? цю технологію називають «канадською». Насправді це не зовсім так. Згадайте, що сучасні американці це не корінні жителі континенту, а переселенці з Європи. Після того як відкрили Америку і це вже ні для кого не залишалося секретом, туди кинулися багато національностей Старого світу, англійці, французи, іспанці, німці, голландці основний але далеко не повний список перших поселенців Америки. А тепер давайте спробуємо пригадати архітектуру цих країн, при написанні цієї статті в мене відразу спливла Німеччина зі своїми будиночками.

Такі будинки називаються фахверковими, від німецького слова Fachwerk (Fach — панель, секція і Werk — справа, спорудження) Така конструкція складалася з вертикальних елементів і дерев’яних розкосів з бруса. Проміжки конструкції напвнювалися каменем, цеглою, саманом, а потім штукатурилися. При цьому елементи дерев’яного каркаса залишалися зовні. Такі будинки будувалися вже в 15 столітті. Так само подібна технологія застосовувалася в Голландії, Швейцарії, Франції, Англії. Сьогодні в Європі можна знайти будинки, яким понад 200 років. Повернемося до Америки, все ж каркасні будинки в тому вигляді, в якому ми бачимо їх сьогодні, з’явилися саме там.

Чому ж каркасне будівництво в Америці прийнято вважати традиційним? Уявіть собі, ви прибули в чужу країну, на іншому континенті, у вас сім’я, у вас немає житла. Для того щоб побудувати будинок з каменю його спочатку потрібно добути і обробити, а дерево як будівельний матеріал практично завжди під рукою і не вимагає особливих зусиль і складного устаткування для обробки. Сама ж каркасна технологія дозволяє не застосовувати при будівництві велику кількість деревини. Так само істотним є терміни зведення, укладати камінь значно складніше і довше ніж монтаж дерев’яного бруса.

Каркасне будівництво в Америці обумовлено раціональним рішенням. Яким і залишається до сьогоднішнього часу. За статистикою близько 70% приватних будинків у США і Канаді, побудовані за каркасною технологією. Старт масових забудов припав на 40-50 роки 20 сторіччя. У 60-і роки котеджні містечка, збудовані за каркасною технологією, росли як гриби, а будиночок з білим парканом став втіленням американської мрії.

Поделиться с друзьями
Оцените автора
( Пока оценок нет )
Строительная фирма Bachatsky. Строительные и цементные работы
Adblock
detector